w górach

Ośrodek Willa Janina

Serdecznie zapraszamy Państwa do Pensjonatu „Willa Janina”, który znajduje się w otoczonym górami Lądku Zdroju, we Wschodniej części Kotliny Kłodzkiej. Willa Janina oferuje Państwu 2, 3-osobowe komfortowo urządzone pokoje z łazienkami, w wyposażeniu znajduje się telefon, Internet radiowy oraz tv. Do dyspozycji gości jest również kuchnia, parking, sala kominkowa i altana.

Nasz obiekt położony jest w części zdrojowej Lądka, jednego z najbardziej znanych i najstarszych uzdrowisk w Europie. Miasto leży w dolinie rzeki Białej Lądeckiej, u podnóża Gór Złotych w województwie dolnośląskim i należy do powiatu kłodzkiego.

zadbaj o urodę jak i o aktywny wypoczynek

Od ponad 500 lat stosuje się tu wody termalne w celach leczniczych. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób reumatycznych, narządów ruchu, układu nerwowego, układu krążenia oraz chorób zawodowych. To miejsce, w którym można doskonale zregenerować siły, wypocząć, zadbać o swe ciało i duszę. Znajdziecie tu Państwo ekologicznie czyste, kryształowe powietrze, źródlaną wode, oazę ciszy i spokoju, to wspaniałe miejsce dla miłośników natury. 

Lądek Zdrój to atrakcyjne tereny do wypoczynku, spacerów, wycieczek rowerowych, uprawiania nordic walkingu, wędkarstwa, a zimą zjazdów narciarskich. Do atrakcyjnych tras spacerowych należą: wycieczka do Iglicy Skalnej, wycieczka grzbietem Dzielca do Skały Kamionki, wycieczka na górę Borówkową. Niedaleko znajduje się nowoczesna stacja narciarska „Czarna Góra”, która dysponuje 10 km doskonale utrzymanymi trasami narciarskimi, a także kort tenisowy, strzelnica, paintball, stadnina koni, łowiska, basen. 

W pobliżu naszego Pensjonatu warto zobaczyć...

Muzeum Ziemi w Kletnie, w którym można obejrzeć tropy gadów ssakokształtnych sprzed 250 mln. lat, ślady łap dinozaurów z gór Stołowych, ślady życia flory i fauny z minionych epok Ziemi, park jurajski, który jest atrakcją dla dzieci.
Podziemna Trasa Turystyczno – Edukacyjna Kopalni Uranu w Kletnie, jest to jedyna kolorowa kopalnia w Europie, gdzie można zobaczyć fragmenty wyrobisk historycznej kopalni uranu i fluorytu. Istnieje możliwość zwiedzania Podziemnej Trasy w nocy przy oświetleniu z lamp naftowych.
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie jest to jedna z piękniejszych i najdłuższych  jaskiń w Polsce. 
Kopalnia Złota z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, Muzeum Minerałów oraz Mennicą.
Huta Szkła Kryształowego „Violetta” w Stroniu Śląskim.
Arboretum  Leśny Ogród Drzew i Krzewów Egzotycznych w Lądku Zdroju.
Stacja narciarska „Czarna Góra” to nowoczesny ośrodek narciarski, który dysponuje ponad 10 km doskonale utrzymanymi trasami narciarskimi. 
Skalne Miasto w Czechach, skupisko wielu pieknych form skalnych.
Javornik, nad tym Czeskim miastem góruje zamek który był letnią siedzibą biskupów wrocławskich.

Wydarzenia kulturalne w Lądku Zdroju...

W Lądku Zdroju Międzynarodowy Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady, który odbywa się zwykle w ostatni weekend września. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Lądeckie Lato Baletowe”, które ma miejsce w lipcu,  można zobaczyć między innymi: widowisko „Tańca z ogniem”, spektakl taneczny, widowisko teatralne oraz wziąć udział w warsztatach tanecznych. Inne ważne wydarzenia to Konkurs Sygnalistów Myśliwskich, Lądeckie Lato Muzyczne, Festiwal Nordic Walkingu.

Close Menu
×

Koszyk