nad morzem

Ośrodek Wczasowy Tryton...

Nasz ośrodek posiada pokoje 2 i 3 osobowe z balkonami i łazienkami, oraz apartamenty wyposażone w tv, internet i telefon. Budynek jest atrakcyjnie zlokalizowany, zaledwie 60 metrów od plaży. Naszym Gościom oferujemy salę bilardową, wypożyczalnię rowerów, sprzęt plażowy, całodobową kawiarnię. W pobliżu Ośrodka znajduje się basen kryty oraz stołówka.

Świnoujście jest położone nad Morzem Bałtyckim od północy i Zalewem Szczecińskim od poludnia. Miasto leży na wyspach Uznam, Wolin i Karsibór.  

Dojazd oraz plaże

W sąsiadującym niemieckim miasteczku Heringsdorf oddalonym od Świnoujścia o 10 kilometrów znajduje się lotnisko, gdzie latają samoloty z Krakowa i Warszawy. Inny port lotniczy znajduje się w Goleniowie (koło Szczecina). Do miasta można dojechać samochodem bez przeprawy promowej od strony Niemiec. Dworzec PKP, PKS i terminal promowy leżą na wyspie Wolin. 

Plaża w Świnoujściu jest jedną z najładniejszych i najczystszych w Polsce, czego dowodem jest przyznanie po raz siódmy z rzędu międzynarodowego wyróżnienia- Błękitnej Flagi.

Aktywny wypoczynek dla zdrowia i urody

Będąc tu znajdziesz okazję do wind- i kitesurfingu, joggingu, nordic walkingu a także spacerów. Zwolennikom aktywnego wypoczynku latem, a w szczególności narciarzom i snowboardzistom, pragnącym przygotować formę na sezon zimowy, proponujemy wycieczki rowerowe po szlakach rowerowych których o długości przeszło sto kilometrów. Przez Świnoujście przebiegają dwa szlaki kajakowe. Na terenie Basenu Północnego funkcjonuje atrakcyjny port jachtowy dla żeglarzy.

W Świnoujściu znajdują się złoża solanki i borowiny, na które natrafiono podczas wierceń w 1890 roku. Uzdrowisko Świnoujście specjalizuje się w leczeniu chorób kręgosłupa, dróg oddechowych oraz serca.

Co warto
zobaczyc?

Nasz Ośrodek jest idealną bazą wypadową dla osób pragnących zwiedzić Woliński Park Narodowy oraz rezerwat pokazowy żubrów. To doskonałe miejsce dla chętnych na wycieczki promowe do Skandynawii. Zapraszamy Państwa również na zorganizowane wycieczki: na Wyspę Uznam, Rugia, Wolin, do Kopenhagi, Berlina, Poczdamu, Hamburga, Szczecina. Podczas pobytu w Świnoujściu można zwiedzić: Fort Anioła, Fort Zachodni, Fort Gerharda, Wieżę widokową po byłym kościele Marcina Lutra, Park Zdrojowy, Latarnię Morską.

Karuzela Cooltury to połączenie muzyki, teatru, tańca i fotografii. Na spektaklach, pokazach i warsztatach można spotkać Krystynę Jandę, Janusza Gajosa, Krzysztofa Zanussiego.  FAMA czyli Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej, który przyciąga studentów z całej Polski. 

Close Menu
×

Koszyk