Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Aktualności


Swiniujście - Odkryj skarby przyrody krainy 44 wysp


 „ Koszałek Opałek”, „Korsarze”, „Cudzoziemiec”, „ Marynarze” - takie nazwy noszą niektóre z pomników przyrody w Świnoujściu. W obrębie miasta rośnie wiele drzew i krzewów zarejestrowanych jako pomniki przyrody a ponadto duża ilość ozdobnych, rzadkich, często egzotycznych roślin. Niektóre z nich osiągnęły imponujące rozmiary. 

- Zachęcamy Państwa do wyjścia w plener w majowe wolne dni i zwrócenie uwagi na wyspiarską  roślinność – mówi Katarzyna Rówińska, naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Świnoujście. - Pretekstem do wspólnych spacerów może być przygotowana przez nas rodzinna gra edukacyjną pod nazwą „Odkryj skarby przyrody”

Należy udać się szlakiem pomników przyrody zaznaczonych na planie miasta. Dzięki ciekawym opisom dowiedzieć się można czym charakteryzują się poszczególne gatunki oraz poznać historie z nimi związane. Każdy, kto przejdzie chociaż jeden z etapów gry, otrzyma miano i certyfikat odkrywcy skarbów przyrody. 
W grę zaopatrzyć się można w biurze informacji turystycznej przy Placu Słowiańskim 1/6. Tam też  osoby, które pokonały trasę, otrzymają certyfikat z pamiątkową pieczątką.


Aktualności
Lądek Zdrój - SKI REGION ŚNIEŻNIK

Czarna Góra ; Lądek Zdrój ; Kamienica


Świnoujście - Błękitna Flaga dla Świnoujskiej plazy
 

Swiniujście - Odkryj skarby przyrody krainy 44 wysp


 
Podstrony:  1  2  3 
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH